Nelja Energia algatus pälvis Läänemaa ja Aseri kooli hariduse sõbra tiitli

06.oktoobril 2016. aastal Pürksis toimunud Läänemaa õpetajate tänuüritusel kuulutati välja Läänemaa hariduse auhinnad. Läänemaa hariduse sõbra tiitel läks MTÜ-le Hanila Valla Toetusgrupp, mis toetab tuuleparkide toodangust saadud tulu abil vallaelanike haridusvõimaluste suurendamist.     

Hanila valla toetusgrupp loodi 2010 aasta sügisel ning mitmete teiste kohalike projektide kõrval on toetusrühm aidanud ka Virtsu ja Kõmsi kooli. Näiteks on Virtsu koolis toetusrühma raha eest ostetud eripärast mööblit, mis aitab õpetamise muuta senisest palju paindlikumaks ja kaasahaaravamaks.

Virtsu koolile on soetatud ka tahvelarvuteid, tänu millele õpivad lapsed väga innovaatilises õpikeskkonnas, kasutades näiteks liitreaalsust virtuaalse ja reaalse keskkonna omavaheliseks kombineerimiseks. Kokku on Virtsu kool saanud kohalikust tuuleenergia fondist abi üle 17 000 euro. Hanila valla toetusrühma põhitoetaja on tuuleenergia suurtootja Nelja Energia.

MTÜ Hanila Valla Toetusgrupp oli ka selleaastane hariduse sõbra nominent Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt korraldatud üleriigilisel Aasta Õpetaja auhinnagalal „Eestimaa õpib ja tänab”.

2016 aasta novembris tähistas oma 111 sünnipäeva Aseri kool, mille raames omistas kooli direktor oma käskkirjaga Aseri Kooli 2016/2017 õppeaasta kooli sõbra tiitli Aseri Tuul MTÜ-le, kes on kooli toetanud mitmete projektide elluviimisel.